Študenti objavujú svet dopravy a my sme pri tom

V júni sme mali skvelú príležitosť zúčastniť sa akcie Študuj dopravu, ktorá je pravidelne organizovaná Ministerstvom dopravy SR.

A ako to prebehlo?

V hlavných úlohách

🚂 Inšpiratívne prostredie

Múzeum dopravy v Bratislave – miesto plné histórie a vývoja dopravy, vlakov a lokomotív – toto miesto vytváralo perfektnú atmosféru.

🎒 Veľká účasť

Na akciu dorazilo vyše 1500 študentov a učiteľov z celého regiónu, a tiež 40 vystavovateľov (my sme boli jedným z nich), ktorí prezentovali svoje stánky plné zaujímavých informácií a aktivít.

🚀 Akčný program

Na našom stánku METRANS si študenti mohli vyskúšať dopravné kvízy, prejsť náročnými labyrintmi a dozvedieť sa množstvo zaujímavostí o svete dopravy – a čo keď na niečo nepoznali odpoveď? Boli sme tam a všetko im podrobne vysvetlili!

Atmosféra bola neuveriteľná! Študenti boli nadšení a mali veľa otázok. Aktívne sa zapájali do našich kvízov a labyrintov. Bolo zrejmé, že ich doprava naozaj zaujíma, čo nás veľmi tešilo. Expozícia v múzeu, kde boli vystavené skutočné vagóny a menšie lokomotívy 🚆, len umocnila celkový zážitok.

Čo sme si odniesli? Množstvo zážitkov a skvelý pocit, že sme mohli mladým ľuďom priblížiť fascinujúci svet dopravy. Okrem študentov sme tiež informovali učiteľov a rodičov o možnostiach praxe 👷‍♀️ a kvalitných exkurziách, ktoré ponúkame. Dúfame, že sme niektorým žiakom pomohli objaviť ich budúce povolanie! 💼

Tešíme sa na ďalšie podobné akcie a na ďalšie príležitosti, ako inšpirovať mladú generáciu k záujmu o dopravu.