Stabilná firma.
Istota uplatnenia.
Aj bez praxe.

Tím koordinátorov medzinárodnej prepravy

Zamestnanie s perspektívou

U nás môžete začať aj bez praxe v odbore, alebo po škole

Či ste doteraz pôsobili v ľubovoľnom odbore, alebo stojíte na začiatku svojej profesnej dráhy, tak ďalším správnym krokom vo vašej kariére môže byť práca koordinátora medzinárodnej prepravy.

Sme pripravení vás komplexne zaučiť a ukázať vám všetko, čo budete potrebovať na to, aby ste sa stali úspešným členom nášho tímu. Od prvého dňa v METRANS budete úzko spolupracovať so svojím osobným mentorom a spoľahnúť sa môžete aj na podporu vedúceho a kolegov.

V našom tíme stretnete kolegov a kolegyne, ktorí pred nástupom do METRANS pracovali napríklad ako bankári, úradníci, predavači, pracovníci v cestovnej kancelárii, učitelia, profesionálni športovci, alebo k nám nastúpili rovno po škole. Buďte bez obáv – kariéru v logistike môžete odštartovať bez ohľadu na predchádzajúcu prax.

Koordinujte prepravu po celej Európe

Aj vďaka vám sa tovar dostane až na pulty obchodov

Poďme si priblížiť aká je práca koordinátora. Každý deň prúdi po celom svete obrovské množstvo tovaru a materiálu. Prevažná väčšina z neho sa prepravuje po mori v prepravných kontajneroch. Lode križujúce more a oceány priplávajú s nákladom do prístavov, kde sú kontajnery prekladané k ďalšej preprave smerom k zákazníkom.

V METRANS zaisťujeme pre našich klientov práve túto prepravu. Z hlavných európskych prístavov ako je Hamburg alebo Rotterdam dopravujeme kontajnery po železnici a následne na ťahačoch až do cieľa k našim zákazníkom.

Každá takáto preprava predstavuje určitý malý projekt, ktorý je potrebné zrealizovať a koordinovať – teda postarať sa o to, aby všetko bolo správne naplánované, zadané do našich systémov, administratívne spracované, a aby všetci, ktorí sa na preprave podieľajú mali správne informácie o priebehu transportu.

Ako vyzerá práca koordinátora

Z pohodlia kancelárie v kontakte so svetom

Každý koordinátor sa po zaučení stará o zverených zákazníkov, pre ktorých organizačne zaisťuje prepravu podľa zadania. Typickým klientom je pre nás prepravná spoločnosť – zákazník sa na vás obráti s konkrétnou požiadavkou na prepravu a vašou úlohou bude skoordinovať, aby všetko prebehlo hladko.

Trochu zjednodušene povedané: Zorganizujete preloženie kontajnera z lode na vlak v prístave. Jeho následnú prepravu po železnici do vnútrozemia. Po príchode vlaku na cieľový terminál potom preloženie kontajnera z vlaku na ťahač a jeho následný odvoz k zákazníkovi. A posledným krokom je potom návrat kontajnera po vyložení tovaru u zákazníka späť na terminál, kde bude pripravený na ďalšiu cestu s nákladom.

Ako si iste dokážete predstaviť, tak aby všetko vyššie uvedené prebehlo bez problémov, je potrebné skoordinovať viacero kolegov a partnerov, ktorí sa na preprave podieľajú. Budete v kontakte s pracovníkmi v prístavoch, na termináloch, s dopravcom, alebo colnou agentúrou. A samozrejme budete o celom priebehu prepravy komunikovať so zákazníkom, ktorý si ju objednal. Väčšina komunikácie prebieha prostredníctvom e-mailu a časť telefonicky.

Náš odbor má budúcnosť.

Práca, ktorá vás bude baviť roky

A rozhodne nezovšednie

Kariéra v logistike rozhodne nie je jednotvárna. Naši klienti sa na nás spoliehajú aj pri zaistení neštandardných prepráv. Či už z hľadiska prepravovaného tovaru, tak cieľovej destinácie. Mnohých našich kolegov práve takéto úlohy bavia najviac. Vymyslieť a zorganizovať prepravu, ktorú by napríklad žiadna iná spoločnosť nedokázala.

Samozrejme môže dôjsť aj na neočakávané situácie, kedy napríklad vplyvom počasia dôjde k oneskoreniu, alebo skomplikovaniu prepravy. V takých chvíľach je úlohou koordinátora navrhnúť a zariadiť náhradné riešenie a priebežne komunikovať s klientom.

Vecou, ​​ktorú aj náš tím oceňuje je využívanie cudzích jazykov a s tým spojený kontakt so zahraničím na dennej báze. Štandardným jazykom pre komunikáciu s partnermi je angličtina, ale máme aj špecializované tímy, ktoré komunikujú napr. aj v nemčine.

Dlhodobá kariéra

Väčšina nášho tímu u nás pracuje 10+ rokov

Nových kolegov a kolegyne prijímame najmä z dôvodu otvárania nových terminálov, a s tým spojeným rozširovaním našich tímov.

Veríme, že dobrým dôkazom skvelej firemnej kultúry i zaujímavosti práce koordinátora je fakt, že väčšina našich kolegov je v METRANS 10 a viac rokov. A ani 20+ rokov spolupráce nie je výnimkou.

Ľudia u nás oceňujú skvelý kolektív, možnosť samostatne si organizovať prácu a aj to, že je vidieť, že firma ide neustále dopredu a nestagnuje. METRANS je spoľahlivým partnerom nielen na prepravu, ale aj pre dlhoročnú úspešnú a spokojnú kariéru.

Kedy máte nakročené k úspechu

Čo hľadáme u nových kolegov a kolegýň

Z podstaty veci je pre prácu koordinátora medzinárodnej prepravy potrebná jazyková vybavenosť.  Základom je angličtina na komunikatívnej úrovni. Nehľadáme perfektnú znalosť, ale mali by ste bez problémov zvládnuť vybaviť telefonát s kolegom, alebo napísať e-mail zákazníkovi. Špecifické slovíčka z logistiky sa rýchlo naučíte, takže sa netrápte s tým, že vaša angličtina nie je dokonalá – dôležitý je dobrý základ a nebáť sa komunikovať.

V logistike je často potrebné koordinovať niekoľko vecí naraz, takže schopnosť prioritizovať a udržať si nadhľad a chladnú hlavu tiež príde vhod. Dôležitá je aj schopnosť logického uvažovania a v neposlednom rade profesionalita a ústretovosť, ako pri komunikácii so zákazníkmi, tak s kolegami.

Potrebná je tiež bežná (užívateľská) znalosť práce s PC (napr. Outlook, Excel).

Prácu s naším počítačovým systémom  a všetko o procese prepravy vás radi naučíme počas zaškolenia, takže neváhajte a dajte nám o sebe vedieť.

Prečo začať svoju novú kariéru
ako koordinátor medzinárodnej prepravy:

Poctivé odmeňovanie

Nad rámec férovej a vždy včas vyplácanej mzdy u nás získate 4x ročne finančné bonusy

Vzdelávanie a rozvoj

Komplexné zaškolenie a pravidelné vzdelávanie zamestnancov vrátane jazykovej výučby hradenej zamestnávateľom

Dlhodobá perspektíva

Zázemie úspešnej a rastúcej spoločnosti v odbore, ktorý je imúnny voči krízam. Ponúkame stabilný príjem bez obáv o stratu zamestnania

Pestrá práca

Umožňujúca na dennej báze využívať cudzí jazyk a byť v kontakte so svetom

Vynikajúci kolektív

V tímoch držíme pri sebe a dbáme na priateľské vzťahy. Oceňovaná je aj veľmi dobrá spolupráca s manažérmi

Svet železníc

Bonusom pre fanúšikov železníc je u nás pracovisko s výhľadom priamo na dopravný terminál

Stravovanie

Stravné lístky v hodnote 4 EUR za odpracovaný deň, plne vybavené kuchynky na každom pracovisku a moderná jedáleň v priestoroch spoločnosti

Firemné akcie

Organizujeme team-buildingy, večierky, alebo napríklad športový deň pre rodiny zamestnancov

Komfortné pracovisko

Moderné priestory s dobrou dopravnou dostupnosťou (možnosť parkovania)

Máme pár voľných miest. Dajte nám o sebe vedieť.

Dunajská Streda
1 075 EUR/mesiac + po skúšobnej dobe úprava platu + kvartálne odmeny do výšky dvoch základných platov ročne